Pilates

Zde se potkáte s těmito lektory:

Připravujeme ...
Připravujeme ...
  • Absolventka České školy aerobiku Heleny Jarkovské - instruktor aerobiku
  • Absolventka specializovaného kurzu Českého svazu aerobiku – Pilates
  • Mistryně světa v kategorii dospělých fitness družstev Step 2005 v belgickém Gentu

Již před narozením jsem trávila v tělocvičně spoustu času. Moje mamka, Zdena Vitáková, majitelka fitness studia v Jablonci nad Nisou, byla jedna z prvních, kdo společně s Helenou Jarkovskou začala propagovat aerobní cvičení v České republice, a já s ní v tělocvičně trávila veškerý čas. Hned jak to bylo možné, absolvovala jsem kurz České školy aerobiku Heleny Jarkovské a začala jsem u nás vést lekce bodystylingu, step aerobiku a další. Step aerobik byl mojí a mé mamky společnou láskou, v kategorii Fitness Step družstev získalo naše fit studio pod vedením mojí mamky několik titulů mistrů světa. Po dosažení této nejvyšší mety v maturitním ročníku jsem šla studovat vysokou školu do Brna, kde jsem pro univerzitu vedla lekce cvičení. V té době jsem propadla kouzlu cvičení Pilates, které výborně doplňovalo aerobní formy sportování. Cvičení Pilates mi výrazně zeštíhlilo a protáhlo do té doby přesvalenou postavu a zároveň mě naučilo zapojovat hluboké svalstvo, což mi ulevilo od bolesti zad při ostatních formách cvičení a při studiu. Po ukončení vysoké školy jsem začala pracovat v Praze jako právnička. Po celodenní práci v kanceláři nyní preferuji vyrazit za sportem do přírody na kolo či inline brusle, se kterými se cvičení Pilates skvěle doplňuje. Můžu jedině doporučit a budu se maximálně snažit, aby i Vám toto cvičení přineslo všechny pozitivní účinky a radost z pohybu.

Stručná charakteristika PILATES

PILATES je cvičení pro každého. Jde o cvičební program na zlepšení celkové zdatnosti. Tímto cvičebním programem zlepšíte pružnost, obnovíte svalovou rovnováhu a koordinaci a vybudujete silné a pevné svaly. Je to posilování bez velkých objemů a zátěží. Zlepšíte držení těla, naučíte se správně dýchat a koordinovat dýchání s pohyby.

Při cvičení PILATES vytvarujete postavu, posílíte a protáhnete svaly celého těla. Pilates je jeden z prvních cvičebních systémů, který zdůrazňuje propojení těla a mysli. Tato metoda vám nepřinese mohutné bicepsy, ale ani pocit vyčerpání po každém cvičení. Místo toho nabízí vyvážený přístup k udržení tělesné kondice, zlepšení pohybového aparátu a zdokonalení postoje a pohybové koordinace.

Pilatova metoda rozvíjí schopnost uvědomění si tělesného pohybu, překračuje rámec prostého vědomého řízení pohybu a vede k dokonalejší souhře mysli a těla.

Pilatesova metoda:

  • tvarování postavy
  • štíhlé svaly
  • protažení a posílení
  • ohebnost
  • dýchání
  • koordinace
  • cvičení pro každého