Powerjoga

Zde se potkáte s těmito lektory:

Stručná charakteristika

Powerjóga je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Je založena na vědomém dýchání, jemném zacházení s tělem v pozicích jógy.  Powerjóga není jóga. Pouze si vypůjčila pozice z jógy, aby jejich pomocí dokázala lidi přivést přes fyzické zatížení těla k řízenému pohybu, vědomému ovládání těla, psychické a fyzické relaxaci.

Powerjóga využívá kombinaci posilovacích a protahovacích cviků. Je zaměřena na sílu, ohebnost a pružnost celého těla, na správné a vědomé dýchání, na rozvoj psychické a fyzické kondice.

Způsob praktikování powerjógy záleží na každém, kdo se pro tuto činnost rozhodne. Instruktor powerjógy je pouhým „průvodcem“, který vás provádí způsoby vnímání těla na základě dechu a individuálních možností vašeho těla.

 

  •  RANNÍ POWERJÓGA   pročistí nervový systém s využitím ásán zapojených do systému pozdravu slunci. Plynutím z jedné pozice do druhé probudí tělo a prozáří mysl. Koncentrací na dech vytvoříte jednotu těla a mysli a s lehkostí vstoupíte do nového dne.
  • ZDRAVÁ ZÁDA, JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDAjemná lekce jógy v pomalém plynutí pozicemi, zaměřená na aktivaci a posílení centra těla a na protažení a uvolnění svalů zad. Šavásanou (pozice mrtvoly) začneme a také šavásanou skončíme. Jemné spinální cviky v začátku, posílení centra těla (pánevního dna a břišních svalů) a postupný přechod do kočky, rozhýbání páteře a pomalý přechod do modifikovaného pozdravu slunci. Posilování centra těla v pozicích na zemi. Jeden bojovník úplně postačí a vracíme se na zem do protažení a závěrečného uvolnění.

Lekce je doplněná o použití pomůcek za cílem protažení a uvolnění unavených zad, abychom z lekce odcházeli s pocitem, že jsme o pár centimetrů vyšší.

Podívejte se, jak takové cvičení může vypadat